آخرین خبرها
خانه ---» خبرنامه سایت ---» فتنه های آخر الزمان چگونه است؟

فتنه های آخر الزمان چگونه است؟

خدا کند ولو با تقیه کردن ، از طریقه اهل حق و اهل بیت (ع) مخذول نشویم!.

 

گرفته شدن ایمان از اهل ایمان کشته شدن آنها بدتر است ! ، در روایت است که فتنه هایی بر اهل ایمان می آید (فتن کقطع اللیل المظلم) فتنه هایی همانند پاره های شب تاریک! ما این همه ابتلائات را می بینیم و می گویید آیا(فتن کقطع اللیل المظلم) است یا نه؟! و آیا _نعوذبالله_ طریقه حقه اهل بیت (ع) حق است یا باطل ؟!با این همه رخدادها که می بینیم و برای ما پیش بینی و پیشگویی کرده اند، باز شک و تردید داریم!

این ابتائات و گرفتاری ها تا چه اندازه است لطفا بیشتر توضیح دهید؟
ائمه ما (ع) هزار سال پیش خبر داده اند که گرفتاری و ابتلائات برای اهل ایمان به حدی خواهد بود که عده کثیری از آنان از ایمان خارج می گردند!

در عصر غیبت مسلمانان با گرفتاری ها و بلاهای زیادی دست و پنجه نرم می کنند شما فکر می کنید که باید چه کار کنند و چه چاره ای بیندیشند؟

خدا می داند که چه بلاهایی بدتر از این در زمان غیبت آن حضرت برسر مسلمانان آمد و می آید ! آلمان در مدت کوتاه،چهارده کشور اروپایی را شکست داد که بزرگترین آن ها یونان بود و سقوط آن بیست و پنج روز طول کشید ! بنابراین ممالک اسلامیه در نزد آنها ، هر کدام یک لقمه است! ولی پیشرفت به سرعت ، لازمه اش غفلت از دشمن پشت سر است که خداوند هر کدام از قدرت های شرق و غرب را معذب و رقیب دشمن مقابل خود قرار داده است و ظاهر این است که تا قیام حضرت حجت(عج) اسم اسلام باقی است. (لایبقی من الاسلام الا اسمه) از اسلام بجز نام آن باقی نمی ماند .

اگر دو گروه در برابر هم قرار گرفته و با یکدیگر در حال جنگ باشند و یک فرد از این دو گروه را پیدا می کرد و رئیس گروه دیگر را می ربود گروه بی رئیس یکی از دو راه را دارند:یا باید تسلیم شوند و یا بدون رهبر با دشمن مخالف بجنگند. حال ما مسلمانان با کفار تقریبا همین طور است… آیا نباید مواظب و محافظت کنیم؟….از جمله راههای محافظت و مراقبت این است که اولا فریب کفار را نخوریم ، ثانیا : آن چه را که به ما هدیه می دهند،تا مجذوب آنها شویم و از این راهبر ما مسلمانان و منافع ما مسلط شوند و برما ظلم و ستم کنند،قبول نکنیم….

برگرفته از کتاب پرسش های شما پاسخ های آیت الله بهجت

Check Also

شهدا آمدند و مردم شهر پروانه شدند . . .

پیام رهبر معظم انقلاب درپی تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدا با حضور حماسی مردم بسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *